telewizor_na_scianie

O czym pamiętać przy montażu telewizora na ścianie?

Telewizor zawieszony na ścianie wygląda elegancko i nowocześnie. Do takiego montażu trzeba się jednak trochę przygotować oraz wybrać dobre miejsce na zawieszenie odbiornika. Oto kilka elementów, o których należy pamiętać przed przystąpieniem do montażu odbiornika na ścianie.

1. Uchwyt do telewizora
To podstawowy element montażu telewizora na ścianie. Przy wyborze uchwytu trzeba pamiętać o rozstawie otworów montażowych z tyłu odbiornika (standard VESA), a także o wielkości przekątnej ekranu. Ważne jest też ile waży sam telewizor, aby dobrać taki uchwyt, który bez obaw utrzyma urządzenie. Uchwyty do telewizorów posiadają również funkcję regulacji pionowej i poziomej, w zależności od sposobu korzystania z odbiornika można zdecydować się na wybór uchwytu statycznego lub regulowanego.

Uchwyt do telewizora 32-55" Maclean MC-570 30kg max vesa 400x400 TV

Uchwyt do telewizora 32-55″
Maclean MC-570
30kg max vesa 400×400 TV

Uchwyt do telewizora 22-50" Maclean MC-650 B czarny do 35kg max vesa 400x400

Uchwyt do telewizora 22-50″
Maclean MC-650 B 
czarny
do 35kg max vesa 400×400

2. Półki na dodatkowe urządzenia
Często do telewizora podłączone są inne urządzenia takie jak odtwarzacz DVD czy dekoder telewizyjny. Przed zawieszeniem telewizora na ścianie warto zastanowić się ile tych urządzeń będzie podpiętych i gdzie je umieścić. Może skorzystać z szafki, która będzie stała pod telewizorem lub wykorzystać wiszące półki na urządzenia RTV. Elegancki wygląd półek na pewno doda aranżacji nowoczesności. Podobnie jak w przypadku uchwytu do telewizora decydując się na wybór wieszczycach półek należy sprawdzić wagę umieszczonych na nich urządzeń i maksymalną nośność półki.

Maclean MC-556 uchwyt DVD naścienny

Uchwyt DVD naścienny
Maclean MC-556

Uchwyt półka do DVD potrójna Maclean MC-664

Uchwyt półka do DVD potrójna
Maclean MC-664

3. Listwa zasilająca
Wieszając telewizor na ścianie trzeba zwrócić uwagę na odległość od gniazdka zasilającego. W przypadku dużej odległości od gniazdka pomocna okaże się listwa zasilająca, do której podpiąć można również dodatkowe urządzania. Dodatkowo można zakupić listę z ochroną antyprzepięciową, co uchroni wpięte do niej urządzenia przed skokami napięcia.

Listwa zasilająca MCE43, 4 gniazda 3m, wyłącznik, 2300 W

Listwa zasilająca Maclean MCE43

Maclean MCE11 listwa zasilająca z 8 gniazdami

Listwa zasilająca Maclean MCE11

Do zamontowania telewizora na ścianie trzeba się dobrze przygotować i przemyśleć gdzie oraz na jakiej wysokości zawiesić telewizor. Warto też zakupić niezbędne akcesoria, która umożliwią taki montaż. Wówczas praca pójdzie szybko i sprawnie oraz obejdzie się bez niepotrzebnych nerwów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *