pomiar wysokości

Na jakiej wysokości umieścić telewizor?

Wybór odpowiedniej wysokości na jakiej ma zostać umieszczony telewizor w dużej mierze zależy od indywidualnych preferencji. Aby jednak zapewnić jak największy komfort oglądania i jakość wyświetlanego obrazu warto dobrać wysokość zamontowania odbiornika do wielkości i rodzaju pomieszczenia, w którym będzie się znajdować.

W małych pomieszczeniach dobrze jest aby telewizor był umieszczony na wysokości linii wzroku. Zbyt wysoko zamontowany odbiornik może sprawić wrażenie pierwszego rzędu w kinie, a co za tym idzie zmniejszyć komfort oglądania. Jako, że telewizora będzie zamontowany na jednej wysokości można zdecydować się na wybór uchwytu statycznego.

Telewizor w dużych salonach może zostać zamontowany na wyższej wysokości niż w małych pokojach ponieważ zwiększa się odległość od ekranu odbiornika. Oglądanie telewizji powinno być przede wszystkim przyjemne dlatego odpowiednia wysokość powinna być dobrana do indywidualnych preferencji.

Na innej wysokości będzie zamontowany odbiornik w sypialni, gdyż będzie oglądany z pozycji leżącej. Warto wówczas skorzystać z uchwytu do telewizora z możliwością regulacji, aby dostosować ułożenie odbiornika i wybrać optymalny kąt nachylenia.

Wysokość zamontowania telewizora na ścianie zależy od pomieszczenia, w którym będzie umieszczony odbiornik. A dobrze dobrany uchwyt do telewizora zapewni maksymalny komfort oglądania telewizji.

mc-521b

Uchwyt Maclean MC-521 B

mc-522

Uchwyt Maclean MC-522B

mc-530

Uchwyt Maclean MC-530

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *