listwy_zasilające

Jaką listwę zasilającą wybrać?

Duża liczba urządzeń elektronicznych sprawiła, że listwy zasilające są podstawowym wyposażeniem każdego domu. Model listwy wybiera się w zależności od przeznaczenia i podpiętych do niej urządzeń.

Wybór odpowiedniej listwy zasilającej nie jest trudny. Na co więc warto zwrócić uwagę przy zakupie listwy zasilającej? Zazwyczaj o wyborze listwy decyduje ilość gniazd, długość przewodu czy zabezpieczenie antyprzepięciowe. Te ostatnie wybiera się po to by zapewnić dodatkową ochronę urządzeniom elektronicznym przed skokami napięcia. Jednak przed zakupem listwy warto też zwrócić uwagę na maksymalne obciążenie. Jest to szczególnie ważne jeśli do listwy będą wpięte urządzenia o dużym poborze energii takie jak mikrofalówka, kuchenka czy komputer.

Jeśli w gospodarstwie domowym są dzieci to warto zakupić listwę zasilającą, która dodatkowo będzie wyposażona w ochronę uniemożliwiającą włożenie palca czy drobnego przedmiotu do gniazda.

W przypadku kiedy listwa ma zostać zamontowana na ścianie czy pod biurkiem warto zakupić taki model, który będzie wyposażony w specjalne otwory, które umożliwią taki montaż. Większość listw jest przeznaczona do tego by były umieszczone na podłodze, dlatego nie wszystkie można zawiesić.

Każda listwa zasilająca posiada włącznik / wyłącznik zasilania, dzięki któremu można kontrolować zasilanie w całej listwie. Są jednak modele, które dodatkowo posiadają taki włącznik na każde gniazdo, dzięki którym można odciąć zasilanie dla danego urządzenia bez konieczności wyjmowania wtyczki z gniazdka.

Listwa zasilająca przedłużacz 5 gniazd z wył czarny 5m Maclean Energy MCE55 2300W

Listwa zasilająca Maclean Energy MCE55

Listwa zasilająca 6 gniazd z 1 włącznik Maclean Energy MCE12 zabezpieczenie przepięciowe

Listwa zasilająca Maclean Energy MCE12

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *