uchwyt lcd (1)

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze uchwytu do monitora LCD?

Wybór uchwytu do monitora LCD jest bardzo prosty. Wystarczy tylko zwrócić uwagę na kilka parametrów i w zależności od posiadanego budżetu wybrać taki, który będzie w sam raz. W tym celu należy dowiedzieć się trochę o posiadanym urządzeniu.

Ile cali ma monitor?
Wielkość monitora LCD to jeden z parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę zanim urządzenie zostanie zawieszone na uchwycie. W zależności od posiadanej przekątnej ekranu można dopasować poprawny uchwyt. Modele wieszaków do monitorów często pozwalają na montaż więcej niż jednej wielkości ekranu. Dlatego przed zakupem należy upewnić się czy wybrany model uchwytu będzie pasował do posiadanego monitora.

Jaka jest waga monitora?
Jako, że monitor na uchwycie będzie wisiał nad biurkiem, wieszak musi zostać dopasowany do wagi urządzenia. Zagwarantuje to stabilność i bezpieczeństwo całego stanowiska komputerowego. Aby dowiedzieć się ile waży monitor nie trzeba stawiać go na wadze, tylko zajrzeć do instrukcji obsługi lub na stronę producenta, aby uzyskać taką informację.
Przy wyborze uchwytu na więcej niż jeden monitor, producent podaje maksymalny udźwig całego uchwytu, a także maksymalne obciążanie na poszczególne ramię.

Jaki jest typ mocowania VESA?
Przygotowując się do zakupu uchwytu do monitora LCD trzeba sprawdzić jaki typ mocowania VESA jest w monitorze. Standard VESA to nic innego jak rozstaw otworów montażowych zlokalizowanych z tyłu obudowy monitora. Jeśli nie wiadomo jaki standard VESA jest w monitorze wystarczy dokonać pomiaru pomiędzy otworami w pionie i w poziomie. Należy pamiętać, że standard VESA podawany w milimetrach.
Najpopularniejsze mocowanie stosowane w monitorach to: VESA 75×75, VESA 100×100.

Przy wyborze odpowiedniego uchwytu do monitora oprócz kwestii związanych z komfortem i wyglądem stanowiska komputerowego, trzeba pamiętać o bezpieczeństwie. Wystarczy poznać kilka parametrów monitora aby dobrać prawidłowy uchwyt, który bez żadnych problemów utrzyma urządzenie. A dodatkowe możliwości regulacji położenia ekranu sprawią, że praca przy komputerze będzie przyjemna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *