uchwyt_do_monitora

Jaki uchwyt do monitora?

Stanowisko komputerowe powinno zapewnić jak największy komfort pracy, gdyż zazwyczaj spędza się przy nim kilka godzin. Co nie oznacza, że nie może przy tym wyglądać ładnie i estetycznie. Przy aranżacji stanowiska komputerowego można wykorzystać uchwyt do monitora. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyska się więcej miejsca na biurku, które dotychczas zajmowała standardowa podstawka monitora. Uchwyty do monitora posiadają również dużą możliwość regulacji, co docenią nawet najbardziej wymagający użytkownicy.

Różne możliwości montażu
Uchwyt do monitora można zamontować do krawędzi biurka lub w specjalnie wyciętych otworach na przewody. Oczywiście sposób montażu zależy od wybranego modelu wieszaka do monitora. Uchwyty posiadają również osłony maskujące, co na pewno okaże się bardzo przydatne w ukryciu i organizacji kabli, których przy komputerach jest całkiem sporo.

Jeden, dwa czy trzy monitory
W zależności od indywidualnych potrzeb, można wybrać uchwyt na jeden monitor, dwa lub pokusić się na taki, który utrzyma nawet trzy monitory.

Uchwyt biurkowy do dwóch monitorów LCD Maclean MC-617 Uchwyt biurkowy do dwóch monitorów LCD
Maclean MC-617

Uchwyt biurkowy na 3 monitory LCD podwójne ramiona Maclean MC-691 Uchwyt biurkowy na 3 monitory LCD
Maclean MC-691

Ruch jest wskazany
Standardowe podstawki dołączone do monitora nie dają takich możliwości regulacji jaką można uzyskać korzystając z uchwytu LCD. Zazwyczaj jest tak, że wyświetlacz na standardowej nóżce zostaje na zawsze w takiej pozycji jaką ustawi się na samym początku. W przypadku uchwytów wygląda to o wiele ciekawiej. Dają one możliwości manewrowania ekranem w prawo, lewo, a także przybliżania i oddalania ekranu. Co w niektórych sytuacjach staje się bardzo przydatną funkcją.

Zmiana perspektywy
Kto powiedział, że monitor musi być tylko w poziomie? Niektóre modele uchwytów do monitorów oprócz standardowych możliwościach regulacji w pionie i w poziomie umożliwiają obrót ekranu o 360 stopni.

Dodatkowe ułatwienie
Baza uchwytu może także posiadać wejście USB. Podłączenie jakiegoś urządzenia USB staje się wówczas o wiele łatwiejsze, gdyż nie trzeba sięgać np. pod biurko gdzie znajduje się stacja komputerowa tylko wystarczy podłączyć urządzenie do uchwytu.

Uchwyt do monitora czarny Maclean MC-673
Uchwyt do monitora Maclean MC-673 z USB 3.0

Monitor umieszczony na uchwycie nie tylko prezentuje się o wiele lepiej niż stojący na tradycyjnej nóżce, ale ma znacznie większe pole regulacji ekranu. Takie rozwiązanie znajdzie zastosowanie nie tylko w firmie, ale również będzie to przydatny element domowego kącika komputerowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *