rodzaje_uchwytów_do_telewizora

Rodzaje uchwytów do telewizora

Wybór odpowiedniego uchwytu do telewizora to nie lada wyzwanie. Oprócz podstawowych parametrów na jakie trzeba zwracać uwagę, aby idealnie dopasować uchwyt do posiadanego modelu odbiornika można jeszcze zadbać o inne udogodnienia takie jak regulacja czy odległość od ściany. Dostępne jest kilka rodzajów uchwytów do telewizora.  

Uchwyty z ramieniem
Posiadają regulowane ramię, które mocowane jest do ściany, przez co możliwa jest regulacja w pionie i w poziomie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można idealnie dopasować kąt nachylenia do własnych potrzeb i uzyskać najlepszą jakość obrazu.

MC-675

Uchwyt do TV 13-42″ Maclean MC-675

mc-507b

Uchwyt do telewizora 37-100″ Maclean MC-507 B 

Uchwyty płaskie
Pozwalają one na zamontowanie telewizora w niewielkiej odległości od ściany, dzięki czemu zwiększony jest efekt wizualny całej aranżacji. Możliwość regulacji w tym rodzaju uchwytów jest nieco mniejsza niż w przypadku uchwytów na wysięgniku. Jednak mimo to niektóre modele pozwalają obrócić telewizor o 180 stopni.

mc-565b

Maclean MC-565 B |uchwyt do telewizora LED 32-85

mc-532b

Maclean MC-532 B uchwyt do telewizora lub monitora 13-32″

Uchwyty sufitowe
To stabilne i bezpieczne rozwiązanie dla montażu telewizora na wieszaku, który ma być przymocowany do sufitu. Regulowane ramię uchwytu pozwala na dostosowanie odpowiedniej wysokości na jakiej umieszczony będzie telewizor. W uchwytach możliwa jest również regulacja kąta nachylenia jak i obrót nawet o 360 stopni.

mc-504ab

Maclean MC-504A B sufitowy uchwyt do TV 23-42″

mc-541

Maclean MC-541 B uchwyt sufitowy do telewizora 37-70”

Uchwyty linkowe
Pozwalają na zawieszenie telewizorów na ścianie w bardzo małej odległości. Dzięki czemu telewizor przypomina zawieszony obraz na ścianie. Uchwyty te nie posiadają jednak możliwości regulacji czy zmianę pozycji odbiornika.

mc-557

Maclean MC-557 do telewizora 50 kg

Aby dobrze dopasować uchwyt do telewizora potrzeba wiedzieć jakie typ mocowania VESA ma odbiornik i ile waży oraz jaka jest przekątna ekranu. Więcej na temat doboru uchwytu do telewizora znajduje się w tym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *