uchwyty do monitorów

O czym należy pamiętać przy wyborze uchwytu do monitora?

Uchwyty posiadają znacznie większą swobodę jeśli chodzi o zmianę położenia ekranu monitora niż tradycyjna podstawka, na której oryginalnie umieszczone jest urządzenie. Wybór odpowiedniego uchwytu do LCD jest prosty jeśli zna się parametry, którymi należy kierować i które ułatwią podjęcie decyzji.

W pierwszej kolejności należy upewnić się jakie mocowanie VESA posiada monitor. Jest to rozstaw czterech otworów montażowych, które znajdują się z tyłu obudowy monitora. Czasami zdarza się, że niektóre otwory są zamaskowane, więc wystarczy wyciągnąć zaślepki aby zmierzyć odległość między otworami lub by później przymocować uchwyt.

Kolejnym niezwykle ważnym parametrem na podstawie której dobiera się odpowiedni uchwyt to waga monitora. Każdy uchwyt ma ograniczenia co do obciążenia, jakie będzie w stanie utrzymać. Zbyt duże obciążenie na uchwycie nie jest wskazane ze względu na bezpieczeństwo, gdyż urządzenie może zwyczajnie spać z uchwytu.

W uchwytach do monitorów podawana jest również przekątna ekranu jednak cale są jedynie sugerowane, gdyż jeśli waga i standard VESA się zgadza to na uchwycie śmiało można zamontować monitor o większej przekątnej.

Warto również rozważyć umiejscowienie uchwytu, gdyż może wybrać model, który będzie zamontowany do blatu biurka lub wiszący uchwyt ścienny. Oczywiście kluczowym elementem stanowi lokalizacja biurka.

Uchwyt do monitora można również dobrać by kolorystycznie pasował do aranżacji pokoju. Co prawda ilość dostępnych kolorów nie jest zbyt duża gdyż ogranicza się do białego, czarnego oraz srebrnego. Jednak mimo tego może wybrać uchwyt w interesującym kolorze.

Maclean MC-503A B uchwyt do telewizora lub monitora 23-42" 30 kg, max. vesa 200x200 czarny

Uchwyt do telewizora lub monitora
Maclean MC-503A

Uchwyt do telewizora lub monitora 23-42" 20kg uniwersalny Maclean MC-700 czarny max vesa 200x200

Uchwyt do telewizora lub monitora
Maclean MC-700

Uchwyt biurkowy do dwóch monitorów LCD Maclean MC-714 13-27" 8kg aluminiowy

Uchwyt biurkowy do dwóch monitorów
LCD Maclean MC-714 

Uchwyt MC-586 do monitora biurkowy ze sprężyną, łamane ramię, pełna regulacja PIVOT

Uchwyt MC-586 do monitora biurkowy
ze sprężyną

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *