montaz_tv_na_scianie

Jak ukryć kable od wiszącego telewizora?

Powieszenie telewizora na ścianie nie jest zbyt skomplikowane. Wystarczy dobrać odpowiedni uchwyt do posiadanego modelu odbiornika i zamontować go na ścianie. Co jednak zrobić z kablami od telewizora by nie wisiały na ścianie niczym pnącza drzewa?

Najprostszą metodą ukrycia zbędnych przewodów jest użycie listwy maskującej. Kable biegnące od telewizora do źródła zasilania umieszczone są wówczas w listwie przylegającą do ściany. Co prawda listwy te zazwyczaj dostępne są w klasycznych kolorach jak biały i czarny lub srebrny, to jednak można wybrać odpowiedni kolor by nie odbiegał od reszty wystroju. Przewody umieszczone w takiej listwie nie są widoczne z zewnątrz.

Listwa maskująca do kabli Maclean MC-693 W 60x20x750mm Aluminium łatwe otw. i zam.

Listwa maskująca do kabli
Maclean MC-693 W

Listwa maskująca do kabli Maclean MC-693 B 60x20x750mm Aluminium łatwe otw. i zam.

Listwa maskująca do kabli
Maclean MC-693 B

Listwa maskująca do kabli Maclean MC-693 S 60x20x750mm Aluminium łatwe otw. i zam.

Listwa maskująca do kabli
Maclean MC-693 S

Dobrym sposobem na zamaskowanie przewodów jest też wykorzystanie elastycznego organizera, który oplata się wokół kabli. Dzięki temu wszystkie przewody są spięte razem i tworzą jedną wiązkę. Tak zorganizowane przewody wyglądają znacznie lepiej niż kilka luźno zwisających kabli.

Kolejnym pomysłem na ukrycie przewodów to umieszczenie ich w elastycznej listwie zapinanej na rzep. Tak zorganizowane przewody tworzą tylko jeden, który biegnie od telewizora do zasilania. Zwiększają się przed to efekty wizualne ale też usuwanie kurzu z takich zorganizowanych przewodów jest o wiele łatwiejsze.

Organizator maskownica kabli Maclean MCTV-675 S

Organizator maskownica kabli Maclean
MCTV-675 S

Organizator maskownica kabli Maclean MCTV-675 B

Organizator maskownica kabli Maclean
MCTV-675 B

 

Kable od wiszącego telewizora można ukryć poprzez ich zabudowę w płytach kartonowo-gipsowych. Są one wówczas umieszczone za ścianką i nie widoczne z zewnątrz. To bardzo skuteczna i efektywna metoda zważywszy na to, że wygląd takiej zabudowy może być dowolny. Jednak do wykonania takiej zabudowy może się okazać, że potrzebne będzie zatrudnienie fachowca, a to wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *