jaki_uchwyt_do_monitora

Uchwyt do monitora – na co zwrócić uwagę?

Kiedy standardowa podstawka do monitora już nie wystarcza wtedy można pomyśleć o montażu monitora na uchwycie biurkowym. Decyzję o tym, jaki model będzie najodpowiedniejszy i na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze można podjąć na podstawie kilku parametrów:

Standard VESA – to nic innego jak rozstaw otworów montażowych znajdujących się z tyłu obudowy monitora. Wartość mocowania VESA podawana jest w milimetrach, więc łatwo można sprawdzić jakie mocowanie ma posiadany monitor.

Waga monitora – uchwyty do monitora przeznaczone są do odpowiedniej wagi i nie będą w stanie utrzymać cięższego urządzenia, dlatego przy wyborze uchwytu do monitora trzeba wziąć pod uwagę ile on waży. Ta informacja jest przeważnie dostępna w specyfikacji technicznej urządzenia.

Przekątna ekranu – podobnie jak z wagą monitora uchwyt należy dobrać do odpowiedniej wielkości ekranu.

Regulacja – wieszaki do monitorów mają możliwość regulacji urządzenia w pionie i w poziomie, a także obrotu. Wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych preferencji użytkownika.

Sposób montażu – uchwyt do monitora może być zamontowany do krawędzi blatu lub w specjalnym otworze wewnątrz blatu przeznaczonym na kable.

Niewątpliwą zaletą uchwytu do monitora jest możliwość regulacji i dostosowanie położenia monitora do potrzeb użytkownika. Zwiększa się też przestrzeń na biurku, którą można lepiej zagospodarować.

Uchwyt do monitora Maclean MC-669B

Uchwyt do monitora Maclean MC-669B 

Uchwyt do monitora Maclean MC-673

Uchwyt do monitora Maclean MC-673 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *