akcesoria_komputerowe

Niezbędne akcesoria przy organizacji stanowiska komputerowego

Dobrze zorganizowane stanowisko komputerowe to nie tylko dobry sprzęt elektroniczny stojący na biurku. To drobne elementy sprawiają, że praca przy komputerze będzie wygodniejsza, a stanowisko dobrze się prezentowało. Oto kilka pomysłów, które można wykorzystać przy organizacji miejsca pracy przy komputerze.

Uchwyt do monitora
Monitor na biurku nie musi stać na standardowej nóżce, która nie dość, że zajmuje dużo miejsca to jeszcze utrudnia regulację ekranu. Urządzenie może być umieszczone nad biurkiem, na specjalnym uchwycie do monitora, który montuje się do krawędzi biurka lub w otworze na kable. Zaletą takiego rozwiązania to nie tylko zyskana przestrzeń na stoliku. Wieszaki do monitorów to przede wszystkim bardzo duża swoboda w regulacji położenia monitora. Ekrany można przybliżać, oddalać i manewrować nimi w górę czy w dół, a w niektórych modelach dowolnie je obracać. Dodatkowym plusem są uchwyty pozwalające na zamocowanie dwóch lub trzech monitorów.

Uchwyt do monitora biały Maclean MC-669W ze sprężyną podwójne ramię 13"-27" 9 kg + USB 3.0

Uchwyt do monitora Maclean MC-669W

Uchwyt do monitora czarny Maclean MC-673

Uchwyt do monitora Maclean MC-673

Uchwyt do komputera
Przy komputerach stacjonarnych skrzynka umieszczona jest zazwyczaj pod biurkiem. Zdarza się też, że stoi na blacie i zajmuje tylko miejsce. A można przecież całą stację roboczą umieścić na uchwycie do komputera, który będzie przymocowany do spodu blatu. To wygodny sposób, a montaż takiego uchwytu jest bardzo prosty. Wiszący komputer nie będzie przeszkadzał pod nogami i będzie bezpieczny od przypadkowego kopnięcia. Dodatkowo uchwyt utrzyma komputer z dala od ładunków elektrostatycznych, a wcześniej zajmowane miejsce będzie można zagospodarować w inny sposób.

mc-500s

Uchwyt do komputera Maclean MC-500 S

mc-500b

Uchwyt do komputera Maclean MC-500 B

Organizacja przewodów
Całe mnóstwo kabli przy komputerach to rzecz normalna i nikogo nie dziwi pełno przewodów plątających się pod biurkiem. Nie jest to na pewno ani wygodne ani bezpieczne. Nie wspominając o gromadzącym się kurzu, który ciężko uprzątnąć z plątaniny kabli. W takiej sytuacji zwykłe spinki do organizacji kabli mogą okazać się nie wystarczające. Dobrym rozwiązaniem jest ukrycie kabli w elastycznej maskownicy. To łatwy i prosty sposób organizacji kabli, które wystarczy tylko umieścić w listwie, a następnie zacisnąć rzepy. Długość takiej maskownicy można również dopasować do swoich potrzeb. W ten sposób kable będą połączone w jedną wiązkę co zapewni prządek i zwiększy wygląd estetyczny.

Maclean MC-513 B

Maskownica kabli Maclean MC-513 B

Organizator maskownica kabli Maclean MCTV-678 B

Organizator kabli Maclean MCTV-678

Przy aranżacji stanowiska komputerowego można zadbać o to by w estetyczny i ergonomiczny sposób umieścić urządzenia elektroniczne. Zwiększy się nie tylko przestrzeń na biurku ale również komfort pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *