Uchwyt do monitora

Jak wybrać dobry uchwyt do monitora?

Uchwyt do monitora to przede wszystkim spore ułatwienie pozwalające na lepsze ustawienie monitora, a także większa przestrzeń na biurku. Modeli uchwytów jest sporo, jak więc wybrać taki który będzie najodpowiedniejszy? Oto kilka wskazówek, które pozwolą na dopasowanie uchwytu do własnych preferencji.

Montaż na ścianie czy przy biurku?
Uchwyty do monitora mogą być przymocowane do krawędzi biurka lub w specjalne otwory w blacie przeznaczone na przewody. Monitor, może być także zawieszony na uchwycie ściennym, co będzie bardzo korzystne w przypadku kiedy biurko umiejscowione jest przy ścianie.

Możliwość regulacji
Zmiana położenia monitora jest o wiele łatwiejsza jeśli zawieszony jest on na uchwycie niż jeżeli umieszczony jest na tradycyjnej podstawce, która nie posiada zbyt dużego pola manewru. W zależności od wybranego modelu uchwytu, ekran monitora można przybliżać i oddalać, a nawet obrócić go o 180 stopni.

Dodatkowe ułatwienia – maskownica i USB
Wieszaki do monitorów mogą być wyposażone w maskownicę kabli, która okaże się bardzo pomocna jeśli chodzi o kwestię zachowania porządku z przewodami. Dodatkowym ułatwieniem jakie może posiadać uchwyt to wejście USB, do którego można podłączyć pamięć flash, telefon czy inne urządzenie bez konieczności sięgania pod biurko do stacji komputera. Takie rozwiązanie zapewne docenią posiadacze komputerów stacjonarnych.

Standard VESA, waga i przekątna ekranu
To najważniejsze parametry na podstawie których można dopasować uchwyt do posiadanego monitora. Standardem VESA określony jest rozstaw czterech otworów montażowych, które znajdują się z tyłu obudowy monitora. Ich odległość wyrażona w milimetrach określa jakie mocowanie VESA posiada urządzenie. Waga monitora jest niezwykle istotna gdyż uchwyt nie utrzyma cięższego urządzenia i aby nie uszkodzić monitora należy przestrzegać wyznaczonego zakresu. Przekątna ekranu jest ważna jednak w przydatku uniwersalnych uchwytów jest to parametr jedynie sugerowany i monitor o większej przekątnej może śmiało być umieszczony na uchwycie.

 

Uchwyt do Telewizora lub monitora 23-42'' 30kg uniwersalny MC-502A

Uchwyt do telewizora lub monitora 23-42”
MC-502A B

mc-669B

Uchwyt do monitora Maclean
MC-669B 13″-27″ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *